آینه افزایش میدان دید توتال ویو - مطالب مرداد 1388

سریال «آنا» با حضور هاشم چاووشی

نویسنده : سلام شنبه 17 مرداد 1388 05:21 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

سریال «آنا» کاری از مرکز سیمای آذربایجان غربی به جای سریال «شب مهتاب» از شنبه 17 مرداد روی آنتن شبکه دو می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در سریال «آنا»، قصه سه برادر به نامهای رحیم، کریم و هاشم ارومچی، روایت می شود که به همراه مادرشان «آنا» و همسر و فرزندانشان در خانه پدری زندگی می کنند. با پیدا شدن کیسه ای پر از طلا در زیرزمین این خانه، داستان سریال شکل اصلی خود را پیدا می کند …

این سریال 13 قسمتی روزهای زوج ساعت 30/21 از شبکه دو پخش می شود. «آنا» جایگزین سریال «شب مهتاب» است که آخرین قسمت آن روز چهارشنبه 14 مرداد پخش می شود.

تهیه کننده این سریال فرزین صالحی است و نویسنده و کارگردان آن باقر حبیب پیران و منصور باغبانی هستند.

بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش خواهند پرداخت عبارتند از: آتش تقی پور- فاطمه طاهری (آنا)- هاشم چاووشی- صفر علی کریمی- ماهرخ رفیع زاده- جمال ذوالقدر- سهند جعفری زاده- زنده یاد حسین حق پناه و …آخرین ویرایش: - -

«پل شناور كارون» در سریال «در چشم باد»

نویسنده : سلام شنبه 17 مرداد 1388 05:21 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

ساخت دكورهای خرمشهر «در چشم باد» از اواخر هفته آغاز می شود و این بخش یكی از دشوارترین لوكیشن های این سریال تاریخی است.

مجید میرفخرایی ـ مدیر هنری و طراح صحنه ی سریال «در چشم باد» ـ در گفت وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، با اعلام خبر بالا اظهار كرد: از روز یكشنبه (پنجم خردادماه) انتقال تجهیزات و دكورهای سریال «در چشم باد» به خرمشهر آغاز شده است و به احتمال قوی از آخر هفته ساخت دكورها را آغاز خواهیم كرد.

وی پل شناور رودخانه كارون را از جمله لوكیشن های اصلی سریال «در چشم باد» برشمرد كه با هدف عبور رزمندگان ایرانی از روی رود كارون و فیلم برداری این صحنه ساخته شده است.

میرفخرایی در ادامه خاطرنشان كرد: بازسازی مسجدجامع خرمشهر به همان شكلی كه در زمان جنگ بوده، طی 2-3 ماه انجام شده است. بنابراین روی گنبد كاشی كاری مسجد جداره سیمانی كشیده ایم و آن بخشی كه توسط خمپاره خراب شده بود را بازسازی كردیم.

به گفته ی مدیر هنری سریال «در چشم باد» در صحنه ای كه در لوكیشن مسجد خرمشهر فیلم برداری می شود، ورود رزمندگان ایرانی به مسجد تصویر خواهد شد.

مجید میرفخرایی به این پرسش كه آیا مسجد خرمشهر براساس مستندات تاریخی ساخته شده است؟ پاسخ مثبت داد و افزود: بنای این مسجد را براساس عكس هایی كه از زمان فتح خرمشهر موجود است، بازسازی كرده ایم.

طراح صحنه سریال «در چشم باد» همچنین خاطرنشان كرد كه در شهر خرمشهر پلان هایی در نخلستان، جزیره مینو و غیره فیلم برداری می شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره ی همكاری نهادها و ارگان ها برای ساخت صحنه های جنگی سریال در چشم باد، همكاری ارتش و سپاه را خوب توصیف كرد و افزود: من فیلم دفاع مقدسی زیاد كار كرده ام؛ براین اساس همكاری نهادهای نظامی با سریال «در چشم باد» بسیارخوب بوده است.

مجید میرفخرایی در پایان اعلام كرد: كه فیلم برداری بخش های خرمشهر حدود 40 روز به طول می انجامد و با پایان این بخش تنها پلان هایی كه باید در كشور آمریكا فیلم برداری شوند، باقی می ماند.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا لوكیشن های سریال «در چشم باد» در كشور آمریكا بازسازی شده است؟ گفت: آقای جوزانی لوكیشن های آمریكا را بازبینی كرده اند و من هم عكس این لوكیشن ها را دیده ام.

به گزارش ایسنا، سریال «در چشم باد» به كارگردانی مسعود جعفری جوزانی محصول گروه حماسه و دفاع شبكه اول سیما است و هم اینك با گرفتن پلان های جنگی در شهرك سینمایی دفاع مقدس درحال فیلم برداری است.

این سریال بنا به تصمیم مدیران سیما قرار است پاییز امسال از تلویزیون پخش شود.آخرین ویرایش: - -

سریال شوق پرواز زندگی نامه شهید عباس بابایی

نویسنده : سلام شنبه 17 مرداد 1388 05:19 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

سریال شوق پرواز زندگی نامه شهید عباس بابایی

آغازفیلمبرداری سریال شوق پرواززندگی نامه شهید عباس بابایی   

هم اكنون فرهاد توحیدی،حسین ترابی نژاد و مهدی محمد نژادیان در حال نگارش فیلمنامه سریال«شوق پرواز» هستند

 آخرین ویرایش: - -

مراقبت از پوست و ماساژ پوست

نویسنده : سلام پنجشنبه 8 مرداد 1388 07:03 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

فرآورده های تمییز كننده پوست عبارتند از :
شیر پاك كن ها
كرم های تمییز كننده
لوسیون های تمییزكننده
فراورده های كف زای صورت
صابون های آرایشی
مواد پاك كننده آرایش چشم
خصوصیات مواد تمییز كننده:
1- بتواند پوست را به طور مؤثر تمییز كند بدون این كه پوست را تحریك كند
2-بتواند تمام ذرات مواد آرایشی 5487 و چربی را برطرف كند
3-استفاده از آن لذت بخش باشد
4-به راحتی از روی پوست پاك شود
 5487

 5487

شیر پاك كن ها
شیرپاك كن معمولا” یك امولسیون روغن در آب است كه نسبت آب به روغن خیلی بالاتر است و این باعث می شود كه شیر پاك كن یك قوام آبكی داشته باشد. 5487 5487
موارد كاربرد آن در درمان پوست های خشك و پوست های حساس است.

كرم های تمیز كننده

این كرم ها دارای نسبت بالاتری روغن هستندكه همین باعث سفت شدن قوام آنها می شود وآنها را از شیر پاك كن غلیظ تر می كند.كرم های تمیز كننده در برطرف كردن مواد آرایشی وچربی پوست مؤثرتر است.
لوسیون ها

لوسیون ها محلول مواد شوینده در آب هستندودر تركیب آنها روغن وجود نداردوبرای پاك كردن آرایش مناسب نیستند.اگر شما دارای پوست طبیعی هستید استفاده از لوسیون مؤثر نیست.
صابون های آرایشی

هر چند صابون به خوبی پوست را تمیز می كند ولی معمولا”توصیه می شود كه از صابون های معمولی برای تمیز كردن پوست استفاده نشود.
پاك سازی 5487 صورت
به طور كلی دو روش برای پاك سازی 5487 صورت با دست وجود دارد:
پاك سازی سطحی ودوم پاك سازی عمیق
در پاك سازی سطحی از فراورده های تمیز كننده سبك استفاده می شودكه پس از این كار می توان پاك سازی كامل وعمیق تری انجام داد

پاك سازی سطحی

هر قسمت از صورت روش مخصوصی جهت مالیدن و پاك كردن فراورده های تمیز كننده دارد.ترتیب پاك سازی قسمت های مختلف به قرار زیر است.
چشم ومژه ها
لب ها
گردن چانه گونه ها و پیشانی
مراحل انجام پاك سازی سطحی
1-با استفاده از یك فراورده پاك كننده آرایش چشم ناحیه اطراف چشم را خوب تمیزكنید.در حالی كه با دست غالب خود فراورده تمیز كننده را به دور چشم می مالیدبا دست دیگر پوست را بكشیدو از چشم ها مراقبت كنید.در صورتی كه از مواد پاك كننده با پایه آب استفاده می كنید آن را مستقیما”:روی یك تكه گاز تمیز بریزیدو سپس آن را روی سرتاسر طول مژه ها از قاعده مژه ها به سمت پایین ونوك آنها بكشید. سپس بطور دورانی گاز را روی ناحیه چشم بكشیدبه صورتی كه آن را به سمت خارج وبالای پلك ها و سپس قسمت پایین مژه ها وبه سمت بینی حركت دهید.این كار را چند بار تكرار كنیدو مرتب گازها را عوض كنیدتا وقتی كه هم چشم وهم گازدیگر آلودگی نداشته باشند
2-لب ها را 5487 تمییز كنید.ترجیحا”این كار را با استفاده از شیر پاك كن انجام دهید زیرا این كار باعث می شود كه چربی ها و موم داخل رژ لب به راحتی برطرف شود.ابتدا مقداری از ماده تمییز كننده را روی پشت دست غیر غالب بریزید با همان دست سمت چپ دهان مشتری را نگه دارید.با دست غالب كمی از ماده تمییز كننده را روی لب بالا از سمت چپ به راست بمالید و سپس روی لب پایینی از راست به چپ حركت دهید.سپس ماده تمییز كننده را از روی لب پاك كنید.برای این كار گوشه های لب را نگه دارید و یك تكه گاز مرطوب را سر تا سر لب ها بمالید
3-یك ماده تمییز كننده لوسیون یا شیر پاك كن را روی تمام صورت وگردن بریزید و به آرامی ماساژ دهید. كف دستهایتان را روی هم بمالیدتا ماده تمیز كننده خوب گرم شود.سپس انگشتانتان را روی گردن حلقه بزنید وبه تدریج كه دستهایتان را از هم جدا می كنید به سمت بالا بكشید. دوباره دستهایتان را روی چانه حلقه بزنید وسپس به سمت خارج یعنی زاویه فك پایینی بكشید.
سپس همین طور دست ها را به سمت پیشانی بكشید به طوری كه نوك انگشتانتان به سمت پایین باشد و كف دستتان كاملا”روی پوست قرار داشته باشد. با انجام یك سری حركات دورانی ملایم با نوك انگشتانتان ماده تمییز كننده را به همه جای پوست بمالید. این كار را از قاعده گردن شروع و به پیشانی ختم كنید.
با استفاده از یك تكه گاز مرطوب وتمییز فرآورده های مالیده شده روی پوست را پاك كنید.برای این كار نیز با حركات دورانی به سمت بالا وخارج دست را حركت دهید.

پاك سازی عمیق


پاك سازی عمیق یك سری ماساژبا دست است كه قدرت تمییزكنندگی فراورده های مالیده شده را افزایش می دهد.با این كار جریان خون در پوست افزایش می یابد واین باعث گرم شدن پوست می شودوبه دنبال آن منافذ طبیعی پوست دهانه فولوكل 5487 موو روزنه های غدد عرق همگی شل می شوند. این مسئله كمك میكند كه ماده تمییز كننده وارد این منافذ شود و در آنجامواد آرایشی بجا مانده را حل كند وبرطرف نماید.به طور كلی ترتیب های متعددی برای انجام پاك سازی عمیق صورت وجود داردكه درصورتی كه در یك وضعیت بهداشتی وصحیح انجام شود همه آنها قبول است و نتیجه مطلوب میدهد.یكی از ترتیب ها به قرارزیر است:
1-یك كرم تمییزكننده متناسب با پوست را انتجاب كنید. روش مالیدن كرم همانی است كه در روش سطحی گفته شد.
2-با نوك انگشتان دو طرف گردن را خوب بمالید به چانه كه رسیدید مالش را به سمت خارج یعنی زاویه فك تحتانی ادامه دهید و در آنجا با ملایمت به محل قبلی یعنی شروع حركت از گردن باز گردید.
3-حركات مالشی به صورت دوران های كوچك را روی پوست گردن به كار ببرید.
4-نوك انگشتان را به سمت خارج وزاویه 5487 فك تحتانی سوق دهید. انگشت های نشانه را روی استخوان فك پایین قرار دهید. انگشت وسط را در زیر استخوان فك پایین بگزارید. دست راست را به سمت پایین حركت دهید یعنی جایی كه انگشت نشانه شما روی چانه می لغزد.دوباره انگشتان را به همان جای قبلی برگردانید.این كار را بادست چپ نیز انجام دهید.
5- یك سری حركات مالشی را به شكل دوران های كوچك از چانه شروع كنیدوبه سمت بالا و بینی برویدواز آنجا به سمت ناحیه گیج گاهی ختم كنید.وقتی به ناحیه گیجگاهی رسیدید انگشتان را به سمت چانه بلغزانید وحركت فوق را دو مرتبه شروع كنید.مرحله پنج راپنج بار دیگر تكرار كنید.
6-انگشت حلقه دست راست را روی پل بینی قرار دهید.انگشتان حلقه میانه ونشانه را به سمت نوك بینی بكشید.وقتی كه این انگشتان از نوك بینی ردشدندبلافاصله با دست چپ این كار را تكرار كنید.این مرحله را پنج بار تكرار كنید.
7-با انگشتان حلقه هر دو دست دایره ای دور چشم رسم كنیدبدین صورت كه از گوشه داخلی استخوان ابرو شروع كنید وانگشت را یكبار به سمت گوشه خارجی استخوان ابرو ویكبار به سمت زیر واطراف چشم بلغزانیدو دومرتبه به جای اول برگردانید.تكرار پنج مرتبه
8-با استفاده از هر دو دست با حركتهای دورانی كوچك تمامی پیشانی را مالش دهید. تكرار پنج مرتبه
9-انگشت های میانه ونشانه هر دو دست را از هم باز كنید وبا حركات متقاطع دو دست روی پیشانی را مالش دهید.
10-انگشتان نشانه خود را روی گوشه داخلی ابرو قرار دهید وبا ملایمت به سمت بالا بكشید به طوری كه گوشه داخلی ابرو را بالا ببرید.همچنین قسمت میانی ابروهارا با انگشت حلقه به سمت بالا بكشیدوبالاخره این كه گوشه خارجی ابرو را باانگشت حلقه به سمت بالا بكشیدسپس انگشت حلقه را به سمت كنار گوشه خارجی و زیر كاسه چشم بلغزانید.
11-با كف هر دو دست فشار اندكی روی ناحیه گیجگاهی دو طرف وارد كنید.
در پایان با استفاده از گازهای مرطوب كرم های تمییزكننده را پاك كنید.
 5487تونینگ
پس از این كه پاك سازی انجام شد باید با استفاده از یك لوسیون مناسب تونیك پوست انجام شود.
فرآورده های تونیك
این فرآورده ها ذرات باقی مانده مواد تمییز كننده چربی وفراورده های پوستی را از سطح پوست برطرف می كنند.كار اصلی لوسیون های تونیك به قرار زیر است:
*موجب احساس خنكی پوست می شودوقتی كه آب یا الكل موجود در لوسیون از سطح پوست تبخیر می شود به گاز تبدیل می شود وانرژی می گیرد.در اینجا انرژی را ازسطح پوست میگیرد و همین باعث خنك شدن آن می شود.
*باعث كشیدگی پوست می شود زیرا مواد شیمیایی موجود در لوسیون های تونیك قابض هستنداین حالت موجب تنگ شدن منافذ پوست می شوند وبه همین جهت جریان سموم وعرق به سطح پوست كاهش می یابد.

خنك كننده ها وتازه كننده ها
ملایم ترین لوسیون های تونیك هستند.در تركیب آنها تنها مقداری اندك الكل استفاده شده ویا اصلا”هیچ الكلی استفاده نشده است.آنها بیشتر از آب مقطر وعصاره گلها مثل گلاب به خاطر اثرات تونینگشان تشكیل شده اند.
تونیك ها:
اندكی قوی تر هستند.بسیاری از آنها حاوی مقدار اندكی از مواد قابض هستند.
قابض ها
قوی ترین لوسیون های تونینگ هستند.آنها حاوی 5487 درصدبالایی الكل هستند.همچنین ممكن است حاوی تركیبات ضدمیكروب باشند.اینها در موارد وجود ضایعات پوستی استفاده می شوند تا ترمیم آنها را سرعت ببخشند.

طرز مالیدن
لوسیون تونینگ را می توان به چندین روش روی پوست مالیداما هرروشی كه بكار می رود مهم آنست كه پوست كاملا”تمیز وعاری از چربی گردد.
بهترین روش آن است كه آن را مستقیما”روی دو تكه گاز مرطوب تمیز بریزند و به آرامی روی گردن وصورت به سمت بالا وپایین بكشید.روش دیگر آن است كه محلول تونیك را به صورت اسپری تحت فشار بكار بریدو روی پوست بپاشید.این كار موجب می شود كه یك لایه غبار مه مانند از لوسیون روی پوست قرار بگیرد.در صورتی كه از این روش استفاده می كنید همیشه چشمان مشتری را با گاز بپوشانید وظرف اسپری را در فاصله چند سانتیمتری پوست بگیرید و آن را به صورت حركات جارویی در سطح پوست حركت دهید.
برای بوجود آوردن اثر مفرح در پوست می توان لوسیون را روی گازخیس ریخته آن راروی پوست مالید.
اگر این روش را بكار می بریدگاز را از یك گوشه محكم بگیرید وبتدریج در سطح پوست با ضربات ملایم وپیوسته حركت دهید.
پس از مالیدن لوسیون تونیك بلافاصله آن را با دستمال كاغذی نرم پاك كنیدتا از تبخیر آن از سطح پوست جلوگیری كنید.آخرین ویرایش: - -

عوامل ایجاد چین وچروک پوست صورت عبارتند از…

نویسنده : سلام پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:59 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

افزایش سن،نور خورشید،حالات چهره،سیگاروبرخی از بیماریها.
چین وچروک بر دو نوع است:۱-استاتیک۲-دینامیک
چین وچروک استاتیک همیشه وجود دارد و ربطی به حالات چهره ندارد.ولی چین وچروک دینامیک همیشه روی صورت وجود نداردوتنها به دنبال حالتهای خاصی در صورت ایجاد میشود.مانند چین بین دو ابروکه در حالت اخم ایجاد میشود.


در صورت عدم مراقبت صحیح وعدم پیشگیری چین وچروک دینامیک به استاتیک تبدیل میشود.
پوست از دو بخش تشکیل شده است:اپیدرم و درم
درم لایه ی عمقی تر می باشد که سرشار از فیبر های کلاژن و الاستین است.جنس این فیبر ها پروتئینی است.کلاژن مسئول استحکام پوست و الاستین مسئول انعطاف پذیری پوست میباشد.با افزایش سن ساختار این فیبرها تغییر میکندو از مقدار کل آنها کاسته میشود.در نتیجه پوست شل وافتاده میشودوخاصیت کشسانی آن کاهش می یابد.
اپیدرم لایه یسطحی پوست می باشد که با افزایش سن ضخیم وغیر یکنواخت می شود.
از طرفی با افزایش سن ترشحات غدد چربی کاهش مییابد و پوست دچارخشکی می شود.
مجموعه ی این عوامل سبب ایجاد چین و چروک میشود.
مهمترین فاکتور خارجی در ایجاد چین و چروک نور آفتاب است.اشعه ی ماوراءبنفش نور خورشید در دراز مدت سبب افزایش تولید فیبر های الاستین نامرغوب و غیر طبیعی ودر نتیجه ضخیم وچرمی شدن پوست می شود.
اولین قدم در درمان چین وچروک آبرسانی کافی به پوست می باشد.(نوشیدن آب کافی،استفاده از مرطوب کنندهی مناسب،هیدرودرمی واستفاده از ماسکهای آب رسان)
ترکیبات دارویی مختلفی با مکانیزم لایه برداری جهت درمان چین وچروک موجوداست.مانند:
فراورده های اسیدهای میوه وترکیبات رتینوئید.
این ترکیبات باید زیر نظر پزشک تجویز شوند.استفاده از آن ها در مدت زمان معین باعث کاهش چینوچروک های سطحی می شود.
انواع ماساژ های پوستی با تقویت عضلات صورت می توانند در رفع چین وچروک موءثر باشند.
با توجه به نقش کلیدی اشعه خورشید در ایجاد چین وچروک،استفاده ی مرتب از ضد آفتاب یک فاکتور مهم پیشگیری کننده محسوب می شود.
روشهای مختلف دیگری که می توان از آنها در این زمینه سود جست عبارتند از:
پیلینگ،مایکرودرم ابرژن،لیفتینگ ولیزر.آخرین ویرایش: - -

طریقه استفاده از میوه برای آرایش نمودن پوست

نویسنده : سلام پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:57 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

این عمل را باید بعد از نازك كردن پوست و پس از اینكه پوست صورت را از مواد آلوده و چربی ها و سلول های مرده عاری نمودیم و همچنین در صورت امكان پس از انجام بخور، انجام داده و برای اینكه میوه به خوبی جذب پوست شود بهتر است از ورقه های نازك میوه یا از میوه رنده شده استفاده نموده كه در این صورت مواد درون میوه راحت تر و سریعتر جذب پوست می شوند.


بهتر است برای اینكار میوه را همراه پوستش كه خواص دیگری نیز درون آن وجود دارد ، استفاده نماییم و اگر میوه هسته دار یا دانه دار باشد، از هسته ها و دانه های آن استفاده نكنیم و آنها را از میوه جدا نموده و سپس ورقه های نازك یا رنده شده میوه را روی پوست صورت قرار داده ، این كار را باید بر روی تمام قسمت های پوست صورت و به طور هماهنگ و یكدست انجام دهیم و بهتر است در این زمان آسوده و فارغ از هر كاری با اعصابی راحت دراز بكشیم و استراحت نماییم.
زیرا اعصاب راحت و آسوده باعث درست عمل نمودن همه اعضای بدن و در اینجا تغذیه بهتر و سریع تر پوست از مواد مغذی كه بر روی آن قرار داده ایم می شو د و پس از گذشت مدت زمان لازم (كمتر از یك ساعت)بهتر است مواد را از روی صورتمان پاك نموده و صورت را با آب نیمه گرم فقط در حدی كه مواد از روی صورتمان پاك شوند ، بشوییم.آخرین ویرایش: - -

آیا میدانید اولین قدم در پاكسازی پوست استفاده از شیر پاك كن میباشد؟

نویسنده : سلام پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:51 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

سیاری از مردم بر این باورند كه استفاده از شیر پاك كن تنها منحصر به پاك كردن آرایش خانم ها میباشد در حالی كه شیر پاك كن یك پاك كننده’ ایده آل برای پوست همه’ افراد می باشدوهیچ گونه محدودیت جنسی یا سنی ندارد.
مزیت شیر پاك كن بر صابون این است كه اسیدیته(PH)شیرپاك كن متناسب با اسیدیته’ پوست میباشد وتركیبات موجود در آن به گونه ای است كه به چربی های لایه’ شاخی آسیب نمیرساند.اما استفاده’ مكرر از صابون به عنوان پاك كننده’ صورت سبب خشكی پوست و در نتیجه بارزتر شدن چین و چروك های صورت میگردد.
استفاده از شیر پاك كن حد اقل دو مرتبه در روز توصیه میشود.البته بنا بر موقعیت شغلی و محیطی فرد ممكن است تعداد دفعات استفاده در روز بیشتر شود.
مثلا فردی كه در یك محیط آلوده در مركز شهر تهران شاغل است نسبت به یك خانم خانه دار كه در یك شهرستان كوچك با آب و هوای پاك زندگی میكند نیاز بیشتری به استفاده از شیر پاك كن دارد.
برای استفاده از شیر پاك كن بهتر است آن را با انگشت روی صورت مالیده و با حركات دورانی انگشت روی صورت ماساژ دهید سپس با آب صورت را آبكشی نمایید.
توجه نمایید كه هرگز نباید شیر پاك كن روی صورت بماند بلكه حتما باید با آب و یا تونیك مكمل خود شسته شود.
در خاتمه متذكر میشوم كه در انتخاب نوع شیر پاك كن دقت كافی بفرمایید.شیر پاك كن باید متناسب با نوع پوست شما(چرب،خشك یامختلط)و از ماركی مطمئن و مرغوب باشد.


آخرین ویرایش: - -

لطیف کردن پوست

نویسنده : سلام پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:32 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

برای اینکه گیاهان و خوراکی هایی را که به کار می بریم بهتر بتوانند بر روی تغذیه پوست ما اثر بگذارند لازم است تا پوست زنده ما مستقیما این مواد را دریافت کنند تا فوری جذب نموده و از خواص آنها برای ترمیم خود استفاده کنند.
قبل از این کار باید پوست را از مواد آرایشی پاک کردو سلولهای مرده و شاخی شده ی آنرا جدا و از چربی هایی که به وسیله غده های ترشح کننده پوست ترشح می شوند تمیز نمود، یعنی آنها را از پوستمان جدا و پوست را پاک و نازک و لطیف کرده و سپس از مواد مغذی استفاده کنیم.
برای نازک کردن پوست به خصوص پوست صورت، باید از شامپوی یچه استفاده نماییم که دارای مواد قلیایی کمتری می باشد و به پوست آسیبی نمی رساند و بهتر است این گونه عمل کنیم: یک لیف نرم را به مقداری شامپوی بچه آغشته نموده وسپس آن را به صورتمان که قبلا آنرا خیس نموده ایم می کشیم، این لیف را آرام ، آرام به صورت کشیده و بهتر است این کار را از پیشان شروع کرده و تا گوش ها و زیر گردنمان ادامه دهیم و صورت را کاملا با آن شست و شو دهیم ، با این عمل چربی های روی پوستمان و همچنین آلودگی های روی آنرا کاملا تمیز نموده و سلولهای شاخی شده ی آنرا هم از بین می بریم تا پوست صورتمان نازک و لطیف تر شود.
پس از تمیزکردن صورت با کف شامپو آنرا با آب ولرم تمیز می شوییم و سپس خشک نموده، حالا بهترین زمانی است که میوه را به آن بمالیم یا بخور مناسب را انجام دهیم .
بهتر است همیشه قبل از استفاده از ماسک های زیبایی پوستمان را بخور دهیم تا منافذ آن باز شده و آماده پذیرش مواد مغذی ماسک ها شود . در عین حال پس از بخور، بدترین زمانی است که پوست در صورت ارتباط با محیط آلوده آلودگی را دریافت نموده و دچار بیماری می گردد چرا که همانطور که گفته شده منافذ پوست کاملا باز بوده و همانطور که آماده است مواد مغذی را دریافت کند، آماده است تا آلودگی ها را نیز دریافت نموده، پس بهتر این است که لطیف تر کردن پوست را پس از آمدن از بیرون و زمانی که در خانه هستیم انجام دهیم . پس از نازک کردن پوست ، بهترین عمل شست و شوی پوست با آب میوه مخلوط با روغن بادام یابهتر شیره نارگیل می باشد که فوری جذب پوست شده و برای آن بسیار مفید می باشد.


آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic