آینه افزایش میدان دید توتال ویو - مطالب تیر 1388

حساسیت های غذایی كودكان

نویسنده : سلام چهارشنبه 31 تیر 1388 07:03 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

بچه ها و بزرگسالان در مورد حساسیت های غذایی با هم تفاوت دارند. گرچه تنها 3.5 درصد بزرگسالان دچار حساسیت غذایی هستند، اما این مشكل گریبانگیر 10درصد كودكان است.
دستگاه گوارش در سطح مخاطی، سیستم ایمنی قوی دارد. این سیستم از بدن در برابر آنتی ژن های ویروسی، باكتریایی و انگلی محافظت می كند و با واكنش ایمنی مؤثر، بدن را وادار به حذف آن ها می كند. سیستم ایمنی همچنین باید پروتئین های موجود در مواد غذایی را نیز شناسایی كند تا این مواد از طریق مخاط ها، وارد دستگاه گوارش شوند. هر ماده غذایی دارای تعداد بی شماری پروتئین مختلف است كه از بین آنها، بسیاری حساسیت زا هستند. یك ماده غذایی ممكن است حتی حدود 40 ماده حساسیت زا داشته باشد.
آمادگی ابتلا به حساسیت
سازگاری طبیعی با پروتئین های غذایی ناآشنا، یك ویژگی بیولوژیك كاملا اصلی است. بعضی از بچه ها سابقه ارثی ابتلا به حساسیت دارند كه به آن «آتوپیك» اطلاق می شود. «آتوپیك» زمینه ارثی ترشح پادتن هایی ضدمواد حساسیت زای طبیعی (پروتئین های محیط) است كه از مجرا های طبیعی؛ پوست و مخاط تنفسی و گوارشی، با بدن ارتباط برقرار می كند.
شیرمادر و التهاب
آلرژن های غذایی، نخستین گروه مواد حساسیت زای طبیعی است كه با بدن ارتباط برقرار می كند. در واقع مواد حساسیت زای غذایی از طریق شیرمادر به نوزاد منتقل می شود. این مقدار بسیار پایین پروتئین های غذایی، بدون شك به سیستم ایمنی نوزاد كمك می كند تا قدرت ایمنی افزایش یابد. در موارد حساسیت های ارثی، احتمالا یك اختلال در فرآیندها و ایجاد حساسیت وجود دارد. همچنین ممكن است حساسیت غذایی به علت وجود التهاب مخاط روده ای باشد. التهاب به علل مختلفی از جمله عفونت ویروسی، از بین رفتن فلور روده ای (باكتری هایی كه به طور طبیعی درون مجرای روده ای وجود دارند)، التهاب مخاط گوارشی، وجود ویروس یا قارچ روده ای و هر عامل افزایش دهنده نفوذپذیری روده به پروتئین های غذایی، پیش می آید.
علائم حساسیت
حساسیت نوزادان به مواد غذایی خیلی زود و حتی در دوران جنینی وجود دارد. حساسیت غذایی نوزادان معمولا با اسهال، استفراغ و دل درد بروز می كند. آلرژی ممكن است باعث از بین رفتن پرزها و اسهال مداوم باشد، همان طور كه در موارد حساسیت به گلوتن (پروتئین گندم و سایر غلات) دیده می شود. در بچه های بزرگتر، علائم حساسیت به حالات گوناگون مانند شوك آنافیلاكتیك (بیش حساسیتی)، كهیر، ورم لب ها و زبان، درماتیت آتوپیك (بثورات خارش دار مزمن)، اسهال، استفراغ، اگزما، آسم، عفونت های مكرر گوش، حلق و بینی و... بروز می كند.
3 تا 15 درصد حساسیت های غذایی به صورت شوك آنافیلاكتیك، 8 درصد به شكل آسم و 30 تا 50 درصد موارد به شكل حساسیت های پوستی (اگزما) دیده می شود. هر چه حساسیت های پوستی شدیدتر باشد، این احتمال كه حساسیت غذایی علت آن باشد، بیشتر است.
مهم ترین مواد غذایی آلرژی زا
گرچه طبق تئوری ها، تمام مواد غذایی ممكن است آلرژی زا باشند، اما بعضی از آنها شدت بیشتری در ایجاد حساسیت دارند. تخم مرغ، ماهی های دریایی، میوه هایی نظیر فندق، بادام، گردو، زردآلو، گیلاس، به، هلو، سیب، گلابی، آلو، زیتون، شیرگاو، چغندر، گیاهان چتری مانند رازیانه، هویج، زیره، جعفری، فلفل سبز و جانوران سخت پوست دریایی مانند میگو، عامل بروز 90 درصد حساسیت ها هستند. از دیگر مواد غذایی كه 10 درصد آلرژی ها را موجب می شوند، می توان به میوه های غیربومی (آناناس، موز، كیوی، خرمالو، انبه، نارگیل)، سبزیجاتی مانند لوبیا، باقلا، نخود، نخود فرنگی و سویا، آرد گندم، صدف، گوشت گاو، سیب زمینی، گوشت مرغ و خردل اشاره كرد.
سیر، گوشت بره، مارچوبه، قهوه، شاه بلوط، شكلات، كلم قرمز، انگور، تربچه، پیاز، پرتقال، ادویه، پسته، توت فرنگی، مخمرنان، قلوه، گوجه فرنگی و كنجد دیگر خوراكی هایی هستند كه به ندرت ممكن است باعث حساسیت شوند.
تا قبل از یك سالگی، تخم مرغ، بادام زمینی و شیرگاو مهم ترین مواد غذایی حساسیت زا هستند. تخم مرغ (31 درصد)، بادام زمینی (18 درصد)، شیر (12.5 درصد)، ماهی (12.5 درصد)، روغن بادام زمینی و خردل خوراكی هایی هستند كه عامل حساسیت در كودكان یك تا سه ساله هستند.
خردل خوراكی هایی هستند كه عامل حساسیت در كودكان یك تا سه ساله هستند.
با بزرگ شدن بچه ها، با خوردن خوراكی های مانند میگو، ماهی یا میوه هایی مانند فندق، گردو و نظایر آن، حساسیت حادتر و به شكل كهیر بروز می كند. در موارد شدید، حساسیت بسیار خطرناك شده و موجب شوك آنافیلاكتیك همراه با دست دادن هوشیاری و افت شدید فشار خون می شود. زیرا بدن در برابر یك ماده آلرژی زا به عبارتی در مقابله با بعضی از مواد مصرف شده، از خود دفاع می كند. در واقع یك واكنش شدید سیستم ایمنی است كه پادتن هایی را علیه ماده غذایی «مخالف» تولید می كند. ماده حساسیت زا با ورود به سیستم گردش خون باعث آزادسازی موادی می شود كه رگهای خونی را گشادتر كرده و افت فشار خون را باعث می شود.
تأثیر برخی فاكتورهای دیگر نیز در بروز حساسیت به خوبی روشن شده است كه از جمله تنوع زیاد غذاها و استفاده زیاد و فراگیر از پروتئین های افزودنی به مواد غذایی صنعتی به دلیل خواص آنها و... را می توان نام برد. كارخانجات مواد غذایی در واقع مرتباً تركیبات جدیدی را به محصولات خود اضافه می كنند.
تشخیص حساسیت غذایی
تشخیص حساسیت غذایی كار مشكلی است. برای این منظور حتماً باید به پزشك متخصص آلرژی و ایمنی شناسی مراجعه كرد تا اقدامات لازم انجام گیرد.
به عنوان مثال، كهیر پس از غذا ممكن است یكی از علل این مشكل باشد. اگر هیچ یك ازوالدین دچار حساسیت غذایی نباشند، این احتمال در فرزند آنها 20 درصد است. اما در صورتی كه یكی از والدین مبتلا به این مشكل باشند، احتمال به 40 درصد و اگر هر دوی آنها آلرژی داشته باشند، به 60 درصد می رسد.
اهمیت مشكل مواد آلرژی زای «پنهان» را نیز باید مد نظر داشت. لیزوزوم موجود در سفیده تخم مرغ كه در تهیه بعضی پنیرها به كار می رود مثالی از این حالت است. روغن بادام زمینی كه در تولید برخی شیرهای رژیمی به كار می رفت نیز عامل حساسیت های پوستی بود كه امروزه در تركیب این شیرها به كار نمی رود. مطالعه بر روی كودكانی كه در دوران جنینی دچار حساسیت های غذایی هستند، نشان می دهد كه مادران این نوزادان در دوران بارداری، مقدار زیادی شكلات در حین تماشای تلویزیون میل می كرده اند.


آخرین ویرایش: - -

آموزش ماساژ پوست

نویسنده : سلام چهارشنبه 31 تیر 1388 07:03 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

حرکت نرم ماساژ را هر روز یک ربع می توان انجام داد و باید به خاطر داشته باشید که قبل از ماساژ پوست تمیز و با ژل یا کرم آغشته

 5487شود زیرا 5487ماساژ روی پوست خشک باعث ایجاد خستگی و چروک می شود. خیلی خوب است که نحوه ماساژ دادن را یک بار توسط

 5487افراد مجرب ببینید و 5487سپس آن را اعمال کنید. در اینجا ما به بیان ساده و با استفاده از اشکال مختلف , نحوه ماساژ دادن را آموزش

 5487می دهیم.

در آغاز ماساژ را با حرکات نر آغاز می کنیم و بعد از آن حرکات فشاری.

1- حرکات نرم: که به صورت آرام و نرم انگشت ها را روی صورت قرار داده و به خلاف جاذبه زمین به طرف بالا ماساژ می دهیم.

2- ابتدا از چانه شروع کرده 5487 سپس گونه ها و چشمها, دست را روی گونه گذاشته آرام به طرفین می کشیم و بعد دستها را روی

 5487چشمها قرار 5487داده و خیلی آرام به طرف گوشخ صورت حرکت می دهیم.

3- انگشها را درست مثل هنگامی که پیانو می نوازیم آرام روی صورت و چشم ها حرکت می دهیم.

4- فشارهای پرتابی درست در همان نقاط مشخص شده دو انگشت را قرار داده و پوست را آرام به طرف بالا پرتاب می کنیم مثل

 5487وقتی که زیر 5487لپ کودک را می زنید.

5- در دور لب نیز فشارهای پرتابی را به طرف بالا انجام می دهیم. وهمین عمل را در نثاط زیگوماتیک کوچک و بزرگ تکرار می کنیم.

پن سومان ها که شامل

1- ژاکه ریز

2- ژاکه درشت

3- ژاکه ضد چروک

ژاکه در واقع حالتی مثل نیشگون است که به طرف بالا انجام می شود. از دور چانه شروع شده و سپس دو طرف صورت انجام

می شود. ژاکه باعث می گردد تا چربی های زیر پوست به سطح پوست آمده و در یک جا تجمع نکنند

ژاکه را در گردن و پیشانی نیز آرام انجام دهید. که حرکات ریز و نیشگوهی که به طرف بالا انجام می دهیم موجب آرامش و رفع

 5487خستگی می 5487شود.

حرکت نیرومند سر درد انگشت ها را تا وسط پیشانی بلغزانید سپس انگشت ها را با فشار کمی به طرف شقیقه کشیده و حرکات

 5487چرخشی بدهید.

حرکات ابرو چشم , انگشتان میانی را در پوشه داخلی چشم ها و انگشت های سبابه را روی ابروان بپذارید تا گوشه های خارجی

 5487چشم ها زیر چشم ها و باز به گوشه داخلی آنها بلغزانید.

حرکت دهان و بینی, حرکت دایره واری از گوشه های دهان تا بالا

ماساژ دست:

1- نرمش عمودی

2- نرمش مایل

3- حرکت مخصوص با شست و سبابه

حرکات ماساژ بر روی دست تا آرنج

1- نرمش عمودی

2- نرمش به حالت دست کردن دستکش بدین نحو که یکی یکی انگشتان را ماساژ می دهیم.

3- چرخاندن آرام مچ دست به طرفین به نحوی که موجب درد نشود.

ماساژ با دستکاه الکترونیکی:

دستگاه برقی جهنت ماساژ صورت به فرم ها و شکل های گوناگون وجود دارد ولی طرز کار با آنها تقریبا یکسان است که به شرح آن

 5487می پردازیم . قبل از ماساژ صورت را با ژل یا کرم پودر ماساژ آغشته کنید.

ورزش صورت

1- چشم ها را تا حد امکان باز کرده و بالا و پایین را نگاه کنید این عمل را ده بار تکرار کنید.

2- دهان خود را به طرف چپ و راست حرکت داده سپس آنها را جمع کنید و سعی نمایید که لب ها را به طرف بالا و پایین متمایل

 5487سازید.

3- لبها را مانند اینکه بخواهید سوت بزنید جمع کرده و به حالت اول برگردانید.

4- دهانتان را تا حد امکان باز کرده 5 ثانیه مکث کنید

5- مشتتان را به شقیقه بگذارید و حدود 30 ثانیه صبر کنید اما فشار ندهید.

6- به کندی نفس بکشید و سپس نفس را بیرون بدهید.

7- گردنتان را به طرفین حرکت دهید.

8- دندان هایتان را کلید کنید و به هم فشار بدهید البته نه تا حدی که دردآور باشد.

این ورزش برای رفع خستگی عضلات صورت و گردن و تسریع جریان حرکت خون در رگها می گردد و همین طور باعث ایجاد شادابی در

 5487صورت 5487شده و به پوست آرامش می دهد.

ماساژ بدن

1- 5487 حرکات آرام بخش

2- حرکات ماساژ به طور کلی جهت زیبای اندام و آرامش بخشیدن است و در این موارد روش متخصصین تقریبا مشابه است ولی مواد

 5487مصرفی به هنگام ماساژ ممکن است که متفاوت باشد.

ماساژ دست و بازو

1- ابتدا ماساژی نرم و نوازش گونه کار را آغاز می کنیم

2- دست و بازو را به صورت رفت و برگشت ماساژ می دهیمآخرین ویرایش: - -

عکس های سونگ ایل گوک | جومونگ(سونگ ایل گوک)

نویسنده : سلام چهارشنبه 31 تیر 1388 06:56 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

سونگ ایل گوک 
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

با فاطمه گودرزی بازیگر سریال «پس از سال‌ها»

نویسنده : سلام شنبه 27 تیر 1388 08:00 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

شخصیت فرخنده در سریال ترانه مادری،‌ یك زن وسواسی، نگران، مضطرب و... بود. اما در این سریال شخصیت ثمن یك زن عاشق درمانده است كه حسرت عشق در وجودش باقی‌مانده و ...

«زیاد دیده شدن هنر نیست، مهم این است كه چطور دیده شوی.» گفته‌های فاطمه گودرزی همانند بازی‌اش ساده و روان است. این صداقت و سادگی را می‌توان در بازی روان او در سریال «پس از سال‌ها» بخوبی حس كرد. «پس از سال‌ها» حكایت قصه عاشقانه‌ای است كه به شكل جالبی به آیین‌ها و سنت‌های گذشته ما بازمی‌گردد.
این سریال با مضمونی كه دارد، توانست در همان ابتدای پخش مخاطبان زیادی را جذب خود كند و همین انگیزه‌ای شد برای انجام این گفتگو كه در یك روز بهاری گرم به لوكیشن تله‌فیلم «برندگان» بروم تا با گودرزی به گفتگو بنشینم. فاطمه گودرزی از ایفای نقش در مجموعه پس از سال‌ها بخوبی یاد می‌كند و این سریال و نقش ثمن را یكی از متفاوت‌ترین كارهای خود می‌داند.
او به خاطر بازی در فیلم غزال توانست سیمرغ بلورین جشنواره چهاردهم فیلم فجر و تندیس حافظ را به خاطر فیلم سینمایی ازدواج به سبك ایرانی در جشنواره دنیای تصویر از آن خود كند. گودرزی در گفتگویی كه می‌خوانید، برای ایفای نقش ثمن در سریال «پس از سال‌ها» دلایل خواندنی دارد.
با فاطمه گودرزی بازیگر سریال «پس از سال‌ها»


روز اول كه برای كار دعوت شدید، چه تصویری از نقش ثمن برایتان ترسیم كردند و چقدر با تصویری كه امروز از این كاراكتر می‌بینیم، منطبق است؟
در حقیقت كسی نقش را برای من ترسیم نكرد، بلكه فیلمنامه را به من دادند و من آن را خواندم و با خواندن نقش با كاراكتر ثمن آشنا شدم، یك وجه این نقش بسیار برای من جذابیت داشت. ثمن زنی عاشق است كه سال‌هاست با این عشق زندگی می‌كند. این شاخصه به نظرم پتانسیل خوبی آمد كه این نقش را بپذیرم و روی آن فكر كنم و انگیزه‌ای باشد كه آن را بازی كنم.

یعنی همه انگیزه‌ای كه شما را ترغیب كرد این نقش را بپذیرید، همان بخش عاشق بودن شخصیت ثمن بود؟

البته یكی از دلایل من بود. معمولا در فیلمنامه‌ها، شخصیت‌هایی كه در دوره میانسالی عاشق هستند، كمتر مورد توجه قرار می‌گیرند یا به ندرت به آنها پرداخته می‌شود. به خاطر همین این قصه نسبتا تازگی داشت و من هم تا به حال تجربه چنین نقشی را نداشتم. دلیل بعدی هم این بود كه من خیلی دوست داشتم تجربه همكاری با آقای خواجویی را داشته باشم. خوشبختانه سریال پس از سال‌ها این فرصت را در اختیار من قرار داد.

 

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

سریال پرستاران ایرانی

نویسنده : سلام شنبه 27 تیر 1388 07:57 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

در سال‌های اخیر توجه به قشر پزشكان و موضوع سلامت در سریال‌های تلویزیونی ما افزایش یافته و لوكیشن‌ها از خانه و اتاق و آشپزخانه به بیمارستان و مطب و اتاق عمل تغییر كرده است.

گفتگو با بیژن شكرریز كارگردان «سایه تنهایی»


هنوز خاطره سریال‌هایی مثل اغماء و حلقه سبز و پرستاران در ذهن مخاطبان ما جاری است كه تلویزیون با 2 مجموعه دیگر یعنی فاكتور هشت و سایه تنهایی بار دیگر به مساله سلامت و پزشكی را به تصویر كشیده است.
سایه تنهایی در این میان شاید بیش از سریال‌های دیگر، زندگی پزشكان و مناسبات حرفه‌ای و خانوادگی آنها پرداخته است. با بیژن شكرریز، كارگردان این سریال درباره تصویر پزشكان در تلویزیون و برخی از نقدهایی كه به این مجموعه شده است به گفتگو نشستیم كه می‌خوانید.

 

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

به طور کلی پوست افراد مختلف بر اساس چربی و ترشحات آن به چهار نوع تقسیم می شود:

نویسنده : سلام چهارشنبه 10 تیر 1388 12:40 ب.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

کاربر محترم این مطلب در شش قسمت ارائه خواهد شد.

به طور کلی پوست افراد مختلف بر اساس چربی و ترشحات آن به چهار نوع تقسیم می شود:

1- پوست معمولی:

پوستی است که ترشحات چربی آن در حد متعادل بوده و دچار خشکی یا چربی بیش از اندازه نیست. اکثر افراد دارای چنین پوستی هستند. این نوع پوست هنگام لمس بسیار با طراوت و تازه است.

2- پوست چرب:

در پوست بدن یک فرد بالغ ، حدود دو میلیون غده چربی وجود دارد که بیشتر آنها در پوست صورت ، سر، سینه، پشت، دست و پا پراکنده هستند. ولی کف دست و پا فاقد غده چربی است.
خستگی و کار زیاد، کشیدن سیگار، مصرف الکل، مصرف مواد آرایشی غیراستاندارد یا مصرف بی رویه و زیاد این مواد، استفاده خودسرانه و نابجای برخی داروها 5487موجب آسیب پوست و بروز چروک و پیری زودرس پوست می شود .

چربی پوست دو عمل انجام می دهد:

1) دفع برخی مواد زاید 2) محافظت از پوست در برابر سرما، رطوبت و مواد خارجی از جمله مواد آرایشی، میکروب ها و نور آفتاب. اگر ترشح چربی پوست بیش از حد طبیعی باشد، پوست فرد همیشه چرب و براق است. حداکثر چربی پوست در سنین شانزده تا پنجاه سالگی است.
 5487پوست خود را از تابش زیاد آفتاب، وزش بادهای گرم و خشک و همچنین سرما محافظت کنید. برای این محافظت بهتر است علاوه بر پوشش مناسب از کرم های ضدآفتاب نیز استفاده کنید.

3- پوست خشک:

این پوست به علت کمبود ترشح چربی و آب، خشک، زبر و نسبتاً خشن است و نرمی و لطافت لازم را ندارد و تدریجاً به رنگ تیره می گراید. پوست خشک معمولاً پوسته پوسته می شود. خشکی پوست می تواند در اثر تابش آفتاب مداوم یا بادهای خشک گرمسیری باشد ولی بسیاری از افراد به طور ژنتیکی دارای پوست خشک هستند.

4- پوست مختلط:

این نوع پوست بسیار شایع است و به این صورت است که برخی نواحی پوست بدن خشک و برخی نواحی چرب است. مثلاً ممکن است پوست گونه و پشت دست خشک و پوست پیشانی، بینی و چانه چرب باشد.

طریقه تشخیص نوع پوست

برای تشخیص نوع پوست خود کافی است یک تکه کاغذ را بر روی پیشانی، گونه ها و شانه خود بکشید و سپس به آن نگاه کنید. اگر بر روی کاغذ لکه های روغنی کم و بیش وسیعی مشاهده شود، پوست شما چرب است. اگر فقط اثر مختصری از چربی بر روی کاغذ بیفتد نشانه این است که شما دارای پوست معمولی هستید. اگر کاغذ با اصطکاک روی پوست حرکت کند و هیچگونه اثری از چربی بر روی آن نباشد، نشانه خشک بودن پوست شماست. اما اگر کاغذی که بر روی پیشانی و چانه و بینی کشیده می شود چرب ، ولی کاغذی که بر روی گونه ها کشیده می شود هیچگونه چربی نداشته باشد، نشانه آن است که پوست شما از نوع مختلط است.

توجه داشته باشید

که حداقل چهار ساعت پیش از انجام این آزمایش نباید صورت خود را با آب و صابون شسته و یا از کرم و لوازم آرایش بر روی آن استفاده کرده باشید.

عوامل مؤثر بر حالت و سلامت پوست

پوست یک فرد ممکن است در طول حیات و به خاطر تغییرات غددی، روانی، ارثی، محیطی یا بیماری تغییر کند. مثلاً بعضی افراد در سنین بلوغ دچار چربی بیش از حد پوست می شوند که به علت افزایش هورمون های جنسی است. چربی پوست زنان در طول مدت عادت ماهانه دستخوش تغییراتی می شود و اکثر زنان پس از سن یائسگی (حدود پنجاه سالگی) دچار کاهش چربی پوست می شوند. بنابراین ممکن است تا سن خاصی پوست شما چرب باشد و از آن به بعد معمولی یا مختلط شود یا بالعکس.

 5487بهترین ماسک ها، همان ماسک های متشکل از آب میوه ها، پوست میوه ها یا بافت میوه ها هستند که در منزل می توان به راحتی از آنها استفاده کرد.

خستگی و کار زیاد، کشیدن سیگار، مصرف الکل، مصرف مواد آرایشی غیراستاندارد یا مصرف بی رویه و زیاد این مواد، استفاده خودسرانه و نابجای برخی داروها (مثلاً مالیدن مکرر پماد بتامتازون به صورت) موجب آسیب پوست و بروز چروک و پیری زودرس پوست می شود .

- پوست خود را زیاد با آب و صابون نشویید ولی اگر به خاطر مسائل شغلی مجبورید این کار را انجام دهید ، از صابون های خنثی استفاده کنید.

- پوست خود را از تابش زیاد آفتاب، وزش بادهای گرم و خشک و همچنین سرما محافظت کنید. برای این محافظت بهتر است علاوه بر پوشش مناسب از کرم های ضدآفتاب نیز استفاده کنید.

- در هوای گرم از کرم های مرطوب کننده و در هوای سرد از کرم های محافظ استفاده کنید.

پوست هیچگاه نباید خشک بماند چون در این صورت به محرک های خارجی حساس می شود .

- مصرف شیر پاک کن اشکالی ندارد. شما می توانید به جای شیر پاک کن مصنوعی از نوع طبیعی مثل شیر، بادام شیرین یا عصاره خیار استفاده کنید.

- از مصرف سیگار و الکل پرهیز کنید، چون این دو ماده جزو مضرترین مواد برای پوست بوده و موجب تغییر رنگ، چروک پوست و پیری زودرس می شوند.

- استفاده از ماسک های پوستی می تواند مفید باشد چون موجب تمیزی ، طراوت و شادابی پوست می شود . بهترین ماسک ها، همان ماسک های متشکل از آب میوه ها، پوست میوه ها یا بافت میوه ها هستند که در منزل می توان به راحتی از آنها استفاده کرد. برای این منظور ابتدا صورت را بشویید، قسمت مورد نظر از میوه (مثلاً خیار) را بر روی نقاط مختلف پوست بگذارید و بیست دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنید.

بهترین زمان برای استفاده از ماسک ها هنگام غروب است.

- پوست هیچگاه نباید خشک بماند چون در این صورت به محرک های خارجی حساس می شود .

بنابراین هرگاه پوست قسمتی از بدنتان خشک شده بود، حتماً آن را با کرم مناسبی چرب نگه دارید البته هیچگاه پوست خود را بیش از حد با کرم چرب نکنید.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات