آینه افزایش میدان دید توتال ویو - انواع پوست و میزان حساسیت آنها در برابر اشعه آفتاب

انواع پوست و میزان حساسیت آنها در برابر اشعه آفتاب

نویسنده : سلام پنجشنبه 6 فروردین 1388 10:45 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

به صورت کلی از نظر میزان آسیب‏پذیری پوست در برابر اشعه‏ی زیان‏بار فرابنفش آن را به شش نوع تقسیم‏بندی می‏کننم: البته این تقسیم‏بندی بر اساس تماس به مدت 15-30دقیقه در برابر آفتاب (در ساعت 11صبح تا سه بعد از ظهر) است.
نوع اول: این نوع پوست در برابر آفتاب به شدت می‏سوزد؛ ولی، برنزه یا تیره نمی‏شود. افراد دارای این نوع پوست اغلب موهای قرمز یا بلوند با پوستی روشن و دارای کک و مک هستند که بیشتر در ایرلند دیده می‏شوند.
نوع دوم: این نوع پوست در برابر آفتب به شدت می‏سوزد و کمی هم تیره و به سختی برنزه می‏شود. مردمان اروپای شمالی با پوستی روشن و موهای خرمایی و طلایی با چشمانی آبی بیشتر دارای این نوع پوست هستند.
نوع سوم: این نوع پوست دچار کمی سوختگی شده و به تدریج تیره می‏شود، مانند: مردان امریکای شمالی.
نوع چهارم: پوست گاهی می‏سوزد؛ اما، به راحتی تیره و برنزه می‏شود. افراد دارای این نوع پوست دارای پوستی گندمی و چشم و موی قهوه‏ای هستند. مردم مناطق مدیترانه‏ای و ایرانیان.
نوع پنجم: این نوع پوست در برابر آفتاب به هیچ وجه نمی‏سوزد و به راحتی تیره یا برنزه می‏شود که این برنزگی حالت ماندگار دارد. مانند: پوست مردم خاورمیانه و آسیا.
نوع ششم: این نوع پوست هرگز در برابر آفتاب نمی‏سوزد؛ ولی، سیاه‏تر می‏شود مانند سیاه‏پوستان و مردمان آفریقایی.
افراد نوع اول تا سوم بیشتر در معرض خطر سرطان پوست هستند؛ هم‏چنین افراد کشاورز، ملوانان، پلیس‏های راهنمایی رانندگی، کسانی که ورزش اسکی، فوتبال و کوه‏نوردی انجام می‏دهند، بیشتر در معرض خطر هستند


آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات