آینه افزایش میدان دید توتال ویو - مراقبت از پوست و ماساژ پوست

مراقبت از پوست و ماساژ پوست

نویسنده : سلام پنجشنبه 8 مرداد 1388 07:03 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

فرآورده های تمییز كننده پوست عبارتند از :
شیر پاك كن ها
كرم های تمییز كننده
لوسیون های تمییزكننده
فراورده های كف زای صورت
صابون های آرایشی
مواد پاك كننده آرایش چشم
خصوصیات مواد تمییز كننده:
1- بتواند پوست را به طور مؤثر تمییز كند بدون این كه پوست را تحریك كند
2-بتواند تمام ذرات مواد آرایشی 5487 و چربی را برطرف كند
3-استفاده از آن لذت بخش باشد
4-به راحتی از روی پوست پاك شود
 5487

 5487

شیر پاك كن ها
شیرپاك كن معمولا” یك امولسیون روغن در آب است كه نسبت آب به روغن خیلی بالاتر است و این باعث می شود كه شیر پاك كن یك قوام آبكی داشته باشد. 5487 5487
موارد كاربرد آن در درمان پوست های خشك و پوست های حساس است.

كرم های تمیز كننده

این كرم ها دارای نسبت بالاتری روغن هستندكه همین باعث سفت شدن قوام آنها می شود وآنها را از شیر پاك كن غلیظ تر می كند.كرم های تمیز كننده در برطرف كردن مواد آرایشی وچربی پوست مؤثرتر است.
لوسیون ها

لوسیون ها محلول مواد شوینده در آب هستندودر تركیب آنها روغن وجود نداردوبرای پاك كردن آرایش مناسب نیستند.اگر شما دارای پوست طبیعی هستید استفاده از لوسیون مؤثر نیست.
صابون های آرایشی

هر چند صابون به خوبی پوست را تمیز می كند ولی معمولا”توصیه می شود كه از صابون های معمولی برای تمیز كردن پوست استفاده نشود.
پاك سازی 5487 صورت
به طور كلی دو روش برای پاك سازی 5487 صورت با دست وجود دارد:
پاك سازی سطحی ودوم پاك سازی عمیق
در پاك سازی سطحی از فراورده های تمیز كننده سبك استفاده می شودكه پس از این كار می توان پاك سازی كامل وعمیق تری انجام داد

پاك سازی سطحی

هر قسمت از صورت روش مخصوصی جهت مالیدن و پاك كردن فراورده های تمیز كننده دارد.ترتیب پاك سازی قسمت های مختلف به قرار زیر است.
چشم ومژه ها
لب ها
گردن چانه گونه ها و پیشانی
مراحل انجام پاك سازی سطحی
1-با استفاده از یك فراورده پاك كننده آرایش چشم ناحیه اطراف چشم را خوب تمیزكنید.در حالی كه با دست غالب خود فراورده تمیز كننده را به دور چشم می مالیدبا دست دیگر پوست را بكشیدو از چشم ها مراقبت كنید.در صورتی كه از مواد پاك كننده با پایه آب استفاده می كنید آن را مستقیما”:روی یك تكه گاز تمیز بریزیدو سپس آن را روی سرتاسر طول مژه ها از قاعده مژه ها به سمت پایین ونوك آنها بكشید. سپس بطور دورانی گاز را روی ناحیه چشم بكشیدبه صورتی كه آن را به سمت خارج وبالای پلك ها و سپس قسمت پایین مژه ها وبه سمت بینی حركت دهید.این كار را چند بار تكرار كنیدو مرتب گازها را عوض كنیدتا وقتی كه هم چشم وهم گازدیگر آلودگی نداشته باشند
2-لب ها را 5487 تمییز كنید.ترجیحا”این كار را با استفاده از شیر پاك كن انجام دهید زیرا این كار باعث می شود كه چربی ها و موم داخل رژ لب به راحتی برطرف شود.ابتدا مقداری از ماده تمییز كننده را روی پشت دست غیر غالب بریزید با همان دست سمت چپ دهان مشتری را نگه دارید.با دست غالب كمی از ماده تمییز كننده را روی لب بالا از سمت چپ به راست بمالید و سپس روی لب پایینی از راست به چپ حركت دهید.سپس ماده تمییز كننده را از روی لب پاك كنید.برای این كار گوشه های لب را نگه دارید و یك تكه گاز مرطوب را سر تا سر لب ها بمالید
3-یك ماده تمییز كننده لوسیون یا شیر پاك كن را روی تمام صورت وگردن بریزید و به آرامی ماساژ دهید. كف دستهایتان را روی هم بمالیدتا ماده تمیز كننده خوب گرم شود.سپس انگشتانتان را روی گردن حلقه بزنید وبه تدریج كه دستهایتان را از هم جدا می كنید به سمت بالا بكشید. دوباره دستهایتان را روی چانه حلقه بزنید وسپس به سمت خارج یعنی زاویه فك پایینی بكشید.
سپس همین طور دست ها را به سمت پیشانی بكشید به طوری كه نوك انگشتانتان به سمت پایین باشد و كف دستتان كاملا”روی پوست قرار داشته باشد. با انجام یك سری حركات دورانی ملایم با نوك انگشتانتان ماده تمییز كننده را به همه جای پوست بمالید. این كار را از قاعده گردن شروع و به پیشانی ختم كنید.
با استفاده از یك تكه گاز مرطوب وتمییز فرآورده های مالیده شده روی پوست را پاك كنید.برای این كار نیز با حركات دورانی به سمت بالا وخارج دست را حركت دهید.

پاك سازی عمیق


پاك سازی عمیق یك سری ماساژبا دست است كه قدرت تمییزكنندگی فراورده های مالیده شده را افزایش می دهد.با این كار جریان خون در پوست افزایش می یابد واین باعث گرم شدن پوست می شودوبه دنبال آن منافذ طبیعی پوست دهانه فولوكل 5487 موو روزنه های غدد عرق همگی شل می شوند. این مسئله كمك میكند كه ماده تمییز كننده وارد این منافذ شود و در آنجامواد آرایشی بجا مانده را حل كند وبرطرف نماید.به طور كلی ترتیب های متعددی برای انجام پاك سازی عمیق صورت وجود داردكه درصورتی كه در یك وضعیت بهداشتی وصحیح انجام شود همه آنها قبول است و نتیجه مطلوب میدهد.یكی از ترتیب ها به قرارزیر است:
1-یك كرم تمییزكننده متناسب با پوست را انتجاب كنید. روش مالیدن كرم همانی است كه در روش سطحی گفته شد.
2-با نوك انگشتان دو طرف گردن را خوب بمالید به چانه كه رسیدید مالش را به سمت خارج یعنی زاویه فك تحتانی ادامه دهید و در آنجا با ملایمت به محل قبلی یعنی شروع حركت از گردن باز گردید.
3-حركات مالشی به صورت دوران های كوچك را روی پوست گردن به كار ببرید.
4-نوك انگشتان را به سمت خارج وزاویه 5487 فك تحتانی سوق دهید. انگشت های نشانه را روی استخوان فك پایین قرار دهید. انگشت وسط را در زیر استخوان فك پایین بگزارید. دست راست را به سمت پایین حركت دهید یعنی جایی كه انگشت نشانه شما روی چانه می لغزد.دوباره انگشتان را به همان جای قبلی برگردانید.این كار را بادست چپ نیز انجام دهید.
5- یك سری حركات مالشی را به شكل دوران های كوچك از چانه شروع كنیدوبه سمت بالا و بینی برویدواز آنجا به سمت ناحیه گیج گاهی ختم كنید.وقتی به ناحیه گیجگاهی رسیدید انگشتان را به سمت چانه بلغزانید وحركت فوق را دو مرتبه شروع كنید.مرحله پنج راپنج بار دیگر تكرار كنید.
6-انگشت حلقه دست راست را روی پل بینی قرار دهید.انگشتان حلقه میانه ونشانه را به سمت نوك بینی بكشید.وقتی كه این انگشتان از نوك بینی ردشدندبلافاصله با دست چپ این كار را تكرار كنید.این مرحله را پنج بار تكرار كنید.
7-با انگشتان حلقه هر دو دست دایره ای دور چشم رسم كنیدبدین صورت كه از گوشه داخلی استخوان ابرو شروع كنید وانگشت را یكبار به سمت گوشه خارجی استخوان ابرو ویكبار به سمت زیر واطراف چشم بلغزانیدو دومرتبه به جای اول برگردانید.تكرار پنج مرتبه
8-با استفاده از هر دو دست با حركتهای دورانی كوچك تمامی پیشانی را مالش دهید. تكرار پنج مرتبه
9-انگشت های میانه ونشانه هر دو دست را از هم باز كنید وبا حركات متقاطع دو دست روی پیشانی را مالش دهید.
10-انگشتان نشانه خود را روی گوشه داخلی ابرو قرار دهید وبا ملایمت به سمت بالا بكشید به طوری كه گوشه داخلی ابرو را بالا ببرید.همچنین قسمت میانی ابروهارا با انگشت حلقه به سمت بالا بكشیدوبالاخره این كه گوشه خارجی ابرو را باانگشت حلقه به سمت بالا بكشیدسپس انگشت حلقه را به سمت كنار گوشه خارجی و زیر كاسه چشم بلغزانید.
11-با كف هر دو دست فشار اندكی روی ناحیه گیجگاهی دو طرف وارد كنید.
در پایان با استفاده از گازهای مرطوب كرم های تمییزكننده را پاك كنید.
 5487تونینگ
پس از این كه پاك سازی انجام شد باید با استفاده از یك لوسیون مناسب تونیك پوست انجام شود.
فرآورده های تونیك
این فرآورده ها ذرات باقی مانده مواد تمییز كننده چربی وفراورده های پوستی را از سطح پوست برطرف می كنند.كار اصلی لوسیون های تونیك به قرار زیر است:
*موجب احساس خنكی پوست می شودوقتی كه آب یا الكل موجود در لوسیون از سطح پوست تبخیر می شود به گاز تبدیل می شود وانرژی می گیرد.در اینجا انرژی را ازسطح پوست میگیرد و همین باعث خنك شدن آن می شود.
*باعث كشیدگی پوست می شود زیرا مواد شیمیایی موجود در لوسیون های تونیك قابض هستنداین حالت موجب تنگ شدن منافذ پوست می شوند وبه همین جهت جریان سموم وعرق به سطح پوست كاهش می یابد.

خنك كننده ها وتازه كننده ها
ملایم ترین لوسیون های تونیك هستند.در تركیب آنها تنها مقداری اندك الكل استفاده شده ویا اصلا”هیچ الكلی استفاده نشده است.آنها بیشتر از آب مقطر وعصاره گلها مثل گلاب به خاطر اثرات تونینگشان تشكیل شده اند.
تونیك ها:
اندكی قوی تر هستند.بسیاری از آنها حاوی مقدار اندكی از مواد قابض هستند.
قابض ها
قوی ترین لوسیون های تونینگ هستند.آنها حاوی 5487 درصدبالایی الكل هستند.همچنین ممكن است حاوی تركیبات ضدمیكروب باشند.اینها در موارد وجود ضایعات پوستی استفاده می شوند تا ترمیم آنها را سرعت ببخشند.

طرز مالیدن
لوسیون تونینگ را می توان به چندین روش روی پوست مالیداما هرروشی كه بكار می رود مهم آنست كه پوست كاملا”تمیز وعاری از چربی گردد.
بهترین روش آن است كه آن را مستقیما”روی دو تكه گاز مرطوب تمیز بریزند و به آرامی روی گردن وصورت به سمت بالا وپایین بكشید.روش دیگر آن است كه محلول تونیك را به صورت اسپری تحت فشار بكار بریدو روی پوست بپاشید.این كار موجب می شود كه یك لایه غبار مه مانند از لوسیون روی پوست قرار بگیرد.در صورتی كه از این روش استفاده می كنید همیشه چشمان مشتری را با گاز بپوشانید وظرف اسپری را در فاصله چند سانتیمتری پوست بگیرید و آن را به صورت حركات جارویی در سطح پوست حركت دهید.
برای بوجود آوردن اثر مفرح در پوست می توان لوسیون را روی گازخیس ریخته آن راروی پوست مالید.
اگر این روش را بكار می بریدگاز را از یك گوشه محكم بگیرید وبتدریج در سطح پوست با ضربات ملایم وپیوسته حركت دهید.
پس از مالیدن لوسیون تونیك بلافاصله آن را با دستمال كاغذی نرم پاك كنیدتا از تبخیر آن از سطح پوست جلوگیری كنید.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic